یاهو و میکروبلاگینگ – Yahoo! Meme

Yahoo meme1

چند هفته‌ای هست که یاهو داره روی سرویس جدید میکروبلاگینگ خودش، یعنی Yahoo! Meme کار می‌کنه. Meme شباهت‌های زیادی به Twitter و Tumblr داره و به‌نظر می‌رسه می‌خواد یک رقابت سخت را با بقیه‌ی سرویس‌ها شروع بکنه.

طریقه‌ی کار با Meme این‌جوری هست که شما اول یک اکانت در اون می‌سازید و با یک وبلاگ خالی از محتوا شروع به‌کار می‌کنید که می‌تونید در اون با نوشته‌ها، عکس‌ها، ویدیوها، موزیک‌ها و یا ترکیبی از همه‌ی این‌ها پر کنید! (که شباهت خیلی زیادی داره به Tumblr) غیر از محتوا، چیز دیگه‌ای که می‌تونید به بلاگتون اضافه کنید یک عنوان هست، یک توضیح ۱۰۰ کاراکتری برای وبلاگ و یک آواتار. همین‌طور می‌تونید یک قسمت برای نظرات در زیر پستتون اضافه کنید.

مثل Twitter و Tumblr، امکان جست‌و‌جوی پروفایل بقیه‌ی کاربران Meme وجود داره که می‌تونید اون‌ها را دنبال (Follow) کنید، که این‌جوری آپدیت‌های دوستانتون برای شما به نمایش در میاد. امکان دیگه‌ای که اسمش ‘Repost’ هست، دقیقا شبیه به ‘Reblog’ در Tumblr عمل می‌کنه (به این می‌گن نوآوری در تولید اسم‌های جدید!)، که می‌تونید با اون یک مطلب را از یک بلاگ در بلاگ خودتون بگذارید (که البته لینک وبلاگی که ازش مطلب رو گرفتید هم خودکار در زیر نوشته‌تون اضافه خواهد شد)

YAhoo meme2

در کل به‌نظر می‌رسه که این سیستم چیز جدیدی برای ارائه کردن نداره، و همه‌ی امکاناتش قبلا در سرویس‌های دیگه دیده شده. ولی مهم نحوه‌ی ارائه کردن اون و محیط این برنامه هست که کمک زیادی به جذب کاربران می‌کنه. البته شخصا تاحالا تجربه‌ی خوبی با یاهو در زمینه‌ی Ajax نداشتم، که به‌نظرم یکی از نیازهای مهم برای یک سرویس میکروبلاگینگ هست. باید دید در عمل یاهو چه می‌کنه.

(از TechCrunch)

1 thought on “یاهو و میکروبلاگینگ – Yahoo! Meme

دیدگاه‌تان را بنویسید: